Hakkımızda

Rektörlüğümüz bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerini yürütmekte olan bölüm başkanlığımız, hobi kapsamında yer alan sanat derslerini koordine etmekle görevlidir.

Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı'nın yürüttüğü dersler, üniversitelerin çoğunda bulunmayan, Akdeniz Üniversitesi'nin bütün öğrencilerimize sunduğu bir ayrıcalıktır.

Ayrıcalıktır çünkü, çağdaş eğitim, üniversite anlayışı ve giderek önem kazanan duygusal zeka insanı bir bütün olarak değerlendirmekte ve aşırı uzmanlaşmaya karşı asıl alan dışındaki özelliklerin de değerlendirilmesini, öne çıkarılmasını gerektirmektedir. Böylece öğrencilerimiz belki de yaşamları boyunca isteyip de gerçekleştiremedikleri çalışmalara katılmakta, bir parça da olsa kendilerini gerçekleştirme olanağı bulmaktadırlar.

Bu kapsamda öğrencilerimize, her biri alanında yetkin olan öğretim elemanlarının verdiği 10 çeşit sanat dersi sunulmaktadır. Bu derslerle, kendi alanları dışında, sevdikleri bir alanda, hobi eğitimi almaları sağlanmaktadır. Böylece gitar çalabilen bir doktor, resim yapabilen bir biyolog, bağlama çalabilen bir avukat olarak mezun olabilirler.

Eklenme tarihi :17.03.2023 15:23:22
Son güncelleme : 17.03.2023 15:23:22