Akdeniz Üniversitesi

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

İletişim

 

Bölüm Başkan YardımcısıBölüm SekreteriOkt. Nurhan KARATAŞ0242 3106231nkaratas07@gmail.comŞef. Aliye GÜVENDİREN0242 3106299aguvendiren@akdeniz.edu.tr

 

Adres:

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. Kat 

Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE

Telefon: 90 242 310 62 99     E-mail: gsb@akdeniz.edu.tr

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.

  • Bölümümüzün verdiği (GSB... kodlu) Seçmeli Güzel Sanatlar Derslerinin YARIYIL SONU SINAVLARI 30 Mayıs-10 Haziran 2016 tarihleri arasında her dersin dönem içerisindeki ders gün, saat ve yerinde yapılacaktır.
  • Bölümümüzün verdiği (GSB... kodlu) Seçmeli Güzel Sanatlar Derslerinin BÜTÜNLEME SINAVLARI 20-24 Haziran 2016 tarihleri arasında her dersin dönem içerisindeki ders gün, saat ve yerinde yapılacaktır.

Rektörlüğe Bağlı Bölüm Başkanlıklarının İşleyiş ve Ortak Zorunlu Dersler Eğitim-Öğretim Yönergesi
Beden Eğitimi / Güzel Sanatlar dersleri

Madde 11-

(1) Üniversite olanaklarına, öğrencilerin ilgilerine göre Beden Eğitiminin/ Güzel Sanatların değişik dallarında dersler seçmeli olarak; 2 yarıyıl boyunca, her bir dönemde 2 teori ve 0 uygulama olmak üzere 2 AKTS kredi olarak okutulur. Bununla birlikte;

a)Dersler yarıyıllık olarak planlanır ve tüm dersler güz ve bahar yarıyıllarında da açılır.
b)Bu derslerden birini alan öğrenci sonraki yarıyılda aynı dersi alamaz. Aynı bölüm derslerinden ya da diğer bölüm derslerinden başka bir ders alır.
c)İlçelerde hizmet veren birimlerde zorunluluk halinde birim kurulu kararı ile a ve b bentlerindeki kısıtlamalar dikkate alınmaz.

 

 

 

Hakkımızda

Rektörlüğümüze bağlı Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığımızın yürüttüğü dersler, üniversitelerin çoğunda bulunmayan, Akdeniz Üniversitesi’nin bir ayrıcalığıdır.

Ayrıcalıktır çünkü, çağdaş eğitim, üniversite anlayışı ve giderek önem kazanan duygusal zeka insanı bir bütün olarak değerlendirmekte ve aşırı uzmanlaşmaya karşı asıl alan dışındaki özelliklerin de değerlendirilmesini, öne çıkarılmasını gerektirmektedir. Böylece öğrencilerimiz belki de yaşamları boyunca isteyip de gerçekleştiremedikleri çalışmalara katılmakta; bir parça da olsa kendilerini gerçekleştirme olanağı bulmaktadırlar.

Bu kapsamda öğrencilerimize, her biri alanında yetkin olan öğretim elemanlarının verdiği 32 çeşit ders sunulmaktadır. Bu derslerle, kendi alanları dışında, sevdikleri bir alanda, bir bakıma hobi olarak eğitim almaları sağlanmakta; üstelik bu çalışmaları yer yarıyıl ikişer kredi ile değerlendirilmektedir.

Öğrencilerimiz isterlerse derslerin birinci sınıftan sonraki programını da bitirerek sertifika alabilirler. Böylece gitarcı bir doktor, ressam bir biyolog, bağlamacı bir tekniker olarak mezun olabilirler.

Öğrencilerimizin çalışmalarının genellikle konser ya da sergi biçiminde sergilenerek Üniversite ile paylaşılması, konunun hoş bir boyutudur.

Sayfa Özeti: Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı

Sayfa Açıklaması: Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığı

Anahtar Kelimeler:

Animasyonu görebilmeniz için flash player kurulu olmalıdır.