Hakkımızda

 

Rektörlüğümüze bağlı Güzel Sanatlar Bölüm Başkanlığımızın yürüttüğü dersler, üniversitelerin çoğunda bulunmayan, Akdeniz Üniversitesi’nin bir ayrıcalığıdır.

 

Ayrıcalıktır çünkü, çağdaş eğitim, üniversite anlayışı ve giderek önem kazanan duygusal zeka insanı bir bütün olarak değerlendirmekte ve aşırı uzmanlaşmaya karşı asıl alan dışındaki özelliklerin de değerlendirilmesini, öne çıkarılmasını gerektirmektedir. Böylece öğrencilerimiz belki de yaşamları boyunca isteyip de gerçekleştiremedikleri çalışmalara katılmakta; bir parça da olsa kendilerini gerçekleştirme olanağı bulmaktadırlar.

 

Bu kapsamda öğrencilerimize, her biri alanında yetkin olan öğretim elemanlarının verdiği 32 çeşit ders sunulmaktadır. Bu derslerle, kendi alanları dışında, sevdikleri bir alanda, bir bakıma hobi olarak eğitim almaları sağlanmakta; üstelik bu çalışmaları yer yarıyıl ikişer kredi ile değerlendirilmektedir.

 

Öğrencilerimiz isterlerse derslerin birinci sınıftan sonraki programını da bitirerek sertifika alabilirler. Böylece gitarcı bir doktor, ressam bir biyolog, bağlamacı bir tekniker olarak mezun olabilirler.

 

Öğrencilerimizin çalışmalarının genellikle konser ya da sergi biçiminde sergilenerek Üniversite ile paylaşılması, konunun hoş bir boyutudur.

Linklerimiz

Misyon

Vizyon

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2. Kat Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampus Antalya / TÜRKİYE

Tel: 90 242 310 62 99
Tel: